MySzkolimy.pl

Znajdź szkolenie dla siebie!

Szkolenie Efektywna Komunikacja Interpersonalna w Poznaniu 2 dni

Każdy zespół to mieszanka różnych osobowości, umiejętności, doświadczeń, poglądów, sposobów komunikacji, utartych schematów, temperamentów czy wartości. Bogactwo tych wszystkich zmiennych jest niezaprzeczalnie potencjałem w pracy jednak tylko w dobrych rękach. Ponieważ to, co stanowi siłę zespołu stać się może jego słabością. Jeśli czytasz opis naszego szkolenia to prawdopodobnie te ręce należą do Ciebie i to Ty decydujesz w jaki sposób szkolić zespół ludzi z którymi współpracujesz. Za moment dowiedz się dlaczego warto właśnie u nas wspomóc swój zespół w lepszej wzajemnej komunikacji.

Jeśli szukasz szkolenia, które rozwinie umiejętność pracy w zespole, poszerzy zdolność rozumienia siebie nawzajem oraz zwiększy poziom efektywnej komunikacji to szkolenie jest dla Ciebie, a raczej dla Was bo przecież mówimy o zespole.

Pierwszym ogniwem pracy zespołu jest skuteczna komunikacja dlatego jesteś w dobrym miejscu. Żeby wszystko działało jak dobrze naoliwiona maszyna, bezwzględna jest współpraca zespołowa i właściwa komunikacja.

Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się między innymi jak poszczególne typy temperamentu komunikują się ze sobą, co jest sednem efektywnej komunikacji zespołowej, jak radzić sobie z zakłóceniami w przekazywaniu informacji.

Potrafiąc precyzyjnie wyrażać swoje oczekiwania, wątpliwości i pomysły jednocześnie posiadając umiejętność aktywnego słuchania, wyciągania wniosków i jak najmniejszego filtrowania tego przez własne schematy będziesz potrafił skutecznie współpracować. Komunikacja zespołowa jest elementarnym szkoleniem na którym powinien być każdy, kto pracuje w grupie.

Cel szkolenia

Dla kogo? Dla każdego kto pracuje z ludźmi lub nimi zarządza, dla małych i średnich zespołów oraz dla tych. dla których jakość pracy nie wyklucza dobrej atmosfery, ponieważ my uczymy jak profesjonalnie, rzetelne komunikować się i czerpać z tego przyjemność i satysfakcję.

Grupa docelowa

Głównym celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności praktycznych służących efektywnej komunikacji, budowaniu wzajemnego zaufania oraz zapobieganiu eskalacji konfliktów i napięć w zespole

Program

1.Indywidualne czynniki efektywnej komunikacji

Obraz samego siebie na tle grupy

Jaki jest twój osobisty styl komunikacji w grupie

Wpływ emocji na komunikację i pracę w grupie

Rodzaje temperamentu a praca w grupie

Komunikat ,,ja” w pracy

2.Zespół-podstawowe zagadnienia

Cechy efektywnego zespołu

Dynamika zespołu

Role zespołowe- które wspomagają zespól a które ciągnął go do dołu?

Cechy efektywności zespołowej

3.Podstawy efektywnej komunikacji

Jak być spójnym w komunikacji werbalnej i niewerbalnej?

Trzy poziomy słuchania oraz zalety odczytywania przekazu niewerbalnego

Znaczenie parafrazy oraz odzwierciedlania i pogłębiania komunikatu dla poprawy jakości porozumiewania się

Jak być mistrzem ostatniego zdania-kilka słów o informacji zwrotnej;

Praktyka czyni mistrza- cykl komunikacyjny, trójkąt retoryczny, zasada KISS

4.Diagnoza zespołu

Określenie mocnych i słabych stron za pomocą analizy SWOT

Test na twój rodzaj komunikacji w grupie

Analiza zebranych danych i perspektywa dalszej pracy nad rozwojem zespołu

5.Popracujmy nad problemami:

Bariery w komunikacji zespołu i ich eliminowanie

Rozpoznawanie przyczyny konfliktów

Jak unikać napięć i nieporozumień?

Jak uniknąć chaosu informacyjnego?

Metody zarządzania konfliktem

Wywieranie wpływu i manipulacja w zespole

6.Stworzenie nowej jakości

Formułowanie nowych strategii komunikowania się

Sposoby na budowanie relacji zespołowych

Zyski z bycia asertywnym na tle grupy

Mapa zasobów zespołu


Prowadzący

Katarzyna Wieczorek-Borek

Od 2009 roku pracuję jako trener w szeroko rozumianej tematyce umiejętności miękkich, wiele godzin, a właściwie lat szkolę ludzi jak właściwie się komunikować, negocjować, mediować, radzić sobie z trudnym klientem, być asertywnym i pewnym siebie w biznesie oraz życiu osobistym. Uważam, że rozwój osobisty i praca nad umiejętnościami interpersonalnymi to absolutna podstawa dla każdego, kto pracuje z ludźmi, prowadzi firmę, zarządza zespołem lub chce efektywnie funkcjonować w każdym obszarze swojego życia. Wyobraźmy sobie kogoś niepewnego siebie, kto próbuje np. zarządzać zespołem ludzi, macie to wyobrażenie w głowie? A w mojej pojawia się praca z tym człowiekiem oraz jego zespołem, cele, które wspólnie wyznaczymy i efekt naszej pracy. Z wykształcenia jestem pedagogiem, doradcą zawodowym oraz psychologiem. Aktualnie jestem w trakcie 4-leteniego kursu psychoterapeutycznego w Instytucie Psychologii Zdrowia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii. Prowadzę indywidualne konsultacje doradcze z zakresu rozwoju osobistego, terapię oraz szkolenia miękkie. Myślę, że wyróżnia mnie w prowadzeniu szkoleń elastyczność- słucham grupy i realizujemy wspólnie wytyczone cele oraz spora dawka poczucia humoru okraszona kreatywnymi technikami, sprawdzonymi w ciągu lat mojej pracy z ludźmi i ich rozwojem. Prywatnie nie wyobrażam sobie dnia bez pysznej kawy, odrobiny słodyczy i mojej rodziny, spełniam się zawodowo ponieważ czerpię satysfakcję z obserwacji zmian jakie zachodzą w ludziach podczas naszej pracy.

Informacje organizacyjne

Kurs Szkolenie Efektywna Komunikacja Interpersonalna w Poznaniu 2 dni przeprowadzane jest w formie warsztatów praktycznych w małych grupach przeważnie 5 – 8 osób. Dzięki małej liczebności grup wzrasta zarówno efektywność kursu jak i satysfakcja kursanta z uczestnictwa w szkoleniu.

Na szkoleniu zapewniamy

materiały szkoleniowe: długopis, notatnik,

materiały przygotowane przez wykładowcę,

przerwę kawową,

certyfikat ukończenia szkolenie firmy PeZet Szkolenia Marcin Żurek.

Kurs Szkolenie Efektywna Komunikacja Interpersonalna w Poznaniu 2 dni przeprowadzane jest w wymiarze 16 godzin lekcyjnych po 8 godzin lekcyjnych w każdym dniu.

Kurs Szkolenie Efektywna Komunikacja Interpersonalna w Poznaniu 2 dni odbywa się przeważnie w godzinach od 9:00 do 16:00. W trakcie szkolenia przewidziane są 2 krótsze przerwy oraz jedna przerwa obiadowa około godziny 13:00.

Pozostałe szkolenia Organizatora

Informacje podstawowe

Cena: 790 zł Netto

Skontaktuj się z Organizatorem

Dane kontaktowe

Osoba kontaktowa: Angelika Mołek