Podstawy projektowania ogrodu - Edycja XI - jesień zima 2017
Cel szkolenia
Zapoznanie uczestników z podstawowymi umiejętnościami w zakresie projektowania ogrodu przydomowego
Korzyści
Uczestnicy będą mogli na miejscu przygotować lub zweryfikować podstawowy projekt swojego własnego ogrodu przy domu lub na działce rekreacyjnej.
Program
Kurs ma za zadanie zapoznanie słuchaczy z podstawowymi zasadami rządzącymi zagospodarowaniem przestrzeni przy domu jednorodzinnym, w tym jego struktury funkcjonalnej, ergonomicznego planowania wnętrz ogrodowych, kompozycji elementów ogrodowych - rabat drzew, krzewów i roślin sezonowych, lokalizacji małej architektury. Słuchacze pod okiem doświadczonych architektów krajobrazu opracują podstawowy projekt swojego własnego ogrodu, w którego skład wejdą rzut z góry, widoki niezbędne opisy. Projekt będzie przygotowany techniką autorską, którą wybierze słuchacz (collage, decoupage, malarstwo, tkanina, etc.)
Prowadzący
dr inż. Beata Joanna Gawryszewska
Jest pracownikiem Katedry Sztuki Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW. Jest inicjatorka i kierownikiem Studiów Podyplomowych Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym. Specjalizuje się w problematyce przestrzeni zamieszkiwanych w tym ogrodów przydomowych oraz teorii sztuki ogrodowej.
mgr inż. Izabela Myszka-Stąpór
Izabela Myszka-Stąpór jest asystentem w Katedrze Sztuki Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW. Zajmuje się ogrodami jako przestrzenią życia człowieka w tym ogrodami przydomowymi i działkowymi. Jest członkiem zespołu organizującego i prowadzącego warsztaty projektowe w ramach wydarzeń: Targi Gardenia, Konferencje naukowe Ogród za Oknem, Seminarium Przyszłość ogrodów działkowych w miastach. Prowadzi kursy, których tematyka dotyczy projektowania, urządzania i pielęgnacji ogrodów zamieszkiwanych.
mgr inż. Beata Rothimel
Beata Rothimel - mgr inż. architekt krajobrazu, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie specjalizacja Sztuka Ogrodu i Krajobrazu oraz Artystycznego Policealnego Studium Zawodowego – plastyk, kreator przestrzeni. Doktorantka w katedrze Sztuki Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Od 2007 roku wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Kreatorów Krajobrazu – obecnie Akademii Sztuki Architektury Krajobrazu. Od 2005 roku związana z firmą Sztuka Krajobrazu - projektującą i wykonującą obiekty z zakresu Architektury Krajobrazu, od 2009 roku w zarządzie firmy.
dr inż. Maja Skibińska
Pracowniczka Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie, projektantka terenów zieleni z jedenastoletnim doświadczeniem. Od ośmiu lat prowadzi zajęcia dydaktyczne poświęcone architekturze krajobrazu i projektowaniu. Członkini Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Stowarzyszenia Genius Loci, redaktorka działu "Wzornictwo" w czasopiśmie "Arche".
Harmonogram
Terminy zajęć
25.11.2017 (sobota): 09:00-15:00
26.11.2017 (niedziela): 09:00-15:00
02.12.2017 (sobota): 09:00-15:00
03.12.2017 (niedziela): 09:00-15:00
Informacje organizacyjne
- Numer kursu 11P11
- Edycja kursu Edycja XI - jesień/zima 2017
- Termin rozpoczęcia 25.11.2017
- Wykładowca Beata Joanna Gawryszewska, Izabela Myszka-Stąpór, Beata Rothimel, Maja Skibińska
- Liczba godzin 24
- Maksymalna liczebność grupy 16
- Kategoria Przyroda
- Cena za kurs 350 zł
- Cena za egzamin 150 zł
- Miejsce Kampus SGGW Ursynów
Kursanci we własnym zakresie zapewniają przybory do rysunku. Ich dokładna lista będzie przesłana mailem po uruchomieniu Kursu.
Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.
Informacje podstawowe

- Organizator: Uniwersytet Otwarty SGGW
- Rodzaj szkolenia: Otwarte
Cena: 350 zł Netto
Dane kontaktowe
Osoba kontaktowa: Paulina Trębska