MySzkolimy.pl

Znajdź szkolenie dla siebie!

Petsitter: dyplomowany opiekun psów i kotów. Cz. 1 - teoretyczna - Edycja XI - jesień zima 2017

Cel szkolenia

Wyszkolenie wykwalifikowanych petsitterów, profesjonalnie zajmujących się psami i kotami. Zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie opieki nad psami i kotami.

Program

 Właściciele zwierząt coraz częściej poszukują wykwalifikowanej opieki nad zwierzęciem, bojąc się o ich zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Chcąc mieć pewność, że ich pupil trafi w dobre ręce, wybierają dyplomowanych opiekunów. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie stworzyliśmy profesjonalny kurs dla opiekunów zwierząt obejmujący część teoretyczną i praktyczną. Kurs jest bardzo wskazany także dla hodowców i osób prowadzących hotele dla zwierząt, a także dla właścicieli i amatorów psów, ponieważ znajdują się w nim wszystkie podstawowe informacje na temat zachowania tych zwierząt, z elementami anatomii, fizjologii, zoosemiotyki i tresury oraz profesjonalny kurs pierwszej pomocy.

Jako jedyni gwarantujemy całą masę zajęć praktycznych!

Moduł 1 Behawior psa i kota mgr inż. Agata Kokocińska, etolog, zoopsycholog

Blok 1

Możliwości sekwencji zachowań łowieckich utrwalonych w trakcie kształtowania rasy; Teoria dominacji; Elementy zoosemiotyki - czyli komunikacja w świecie psów i kotów w pigułce. Podstawy behawioru psa i kota. Nawiązywanie kontaktu z obcym psem i kotem. Zachowanie środków ostrożności. Pojęcie potrzeby, popędu, motywacji i instynktu. Potrzeby psa i kota. Sygnały uspokajające w świecie psów i kotów. Biologiczne znaczenie emocji. Wpływ emocji na naukę. Proces uczenia się i trening. Petsitter a jego możliwości treningu. Wpływ stosowania kar na zachowanie i zdolność uczenia się psów. Emocje jako bezpośrednie wzmocnienie. Socjalizacja, eksploracja, bezpieczeństwo, jako trzy filary zdrowia psychicznego psa i kota. Opieka nad kotem w domu właściciela i w domu opiekuna. Wprowadzanie urozmaiceń środowiskowych.

Blok 2

Socjalizacja szczeniąt i kociąt. Podstawowe problemy behawioralne psów i kotów. Stres jako stan mobilizacji całego organizmu. Strach, niepokój, lęk i fobia, czyli jak opiekować się zwierzęciem lękliwym.  Lęk separacyjny u psów- jak sobie z nim radzić. OCD u psów i kotów- przyczyny, najnowsze badania, terapia behawioralna. Depresja-  przyczyny, objawy, terapia behawioralna. Rodzaje i przyczyny agresji u psów- praca z psem agresywnym.

Blok 3

Podstawowe techniki terapii behawioralnej lęku: Odwrażliwianie, Przeciwwarunkowanie (zastąpienie nieprzyjemnej reakcji emocjonalnej na bodziec reakcją przyjemną), Warunkowanie klasyczne – nauka poprzez skojarzenia, Warunkowanie instrumentalne - nauka sprawcza, Habituacja, Zatapianie.

Moduł 2 Fizjologia psów i kotów, lek. wet. Katarzyna Barłowska

Wybrane choroby zakaźne psów i kotów – objawy. Choroby transmisyjne i zapobieganie im - głównie choroby odkleszczowe. Profilaktyka chorób zakaźnych - kalendarz szczepień i odrobaczeń. Odchów szczeniąt i kociąt , żywienie matki i miotu. Elementy topografii psa i kota na przykładzie żywego zwierzęcia

Moduł 3 Żywienie, mgr inż. Karolina Hołda, zootechnik, dietetyk

Podstawowe informacje o składnikach pokarmowych. Rynek karm komercyjnych. Rodzaje i metody produkcji karm. Podział jakościowy karm. Przechowywanie pokarmu. Karmy uzupełniające: Psie smakołyki/przekąski. Wybór sposobu żywienia: Dieta domowa a komercyjna. Najczęściej popełniane przez właścicieli psów błędy żywieniowe. Schematy karmienia. Uczucie głodu i sytości. Pojęcie strawności i smakowitości. Zachowania pokarmowe (neofilia, neofobia, awersja do pokarmu). Problemy z zachowaniem powiązane z dietą (polifagia, pica, anoreksja, polidypsja, koprofagia itd.) Diety wspomagające modyfikację zachowania. Żywienie a zdolności poznawcze starszych psów.

Prowadzący

mgr inż. Agata Maria Kokocińska

Inżynier zootechniki w specjalności Hodowla Małych Zwierząt Użytkowych i Amatorskich, Magister zootechniki w specjalności Dzikie Zwierzęta (Wydział Nauk o  Zwierzętach, SGGW w Warszawie),  a także Pedagog Specjalny, Wydział Nauk Pedagogicznych (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie). Doktorantka w Zakładzie Zachowania się Zwierząt Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN, wykładowca SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Aktywny naukowiec, przedstawicielka IGHZ PAN na wielu behawioralnych i olfaktorycznych konferencjach międzynarodowych i krajowych. Zawodowo- etolog, behawiorysta, zoopsycholog. Prowadzi badania z zakresu behawioru, psychologii zwierząt i zoosemiotyki. Członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz zarządu Koła Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, a także członkini Polskiego Towarzystwa Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych PolLASA. Szczegółowe informacje, dyplomy, osiągnięcia oraz publikacje mgr inż. Agaty Kokocińskiej znaleźć można na jej stronie internetowej: moja-etologia.pl


mgr inż. Karolina Hołda

Dietetyk zwierzęcy, doktorantka na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW, absolwentka zootechniki. Zawodowo związana z rynkiem zoologicznym od 2008 roku. Prowadzi szkolenia z zakresu prawidłowego żywienia i rynku pet food dla producentów karm oraz właścicieli psów i kotów. Wykładowca kursu „Dietetyka Weterynaryjna” w Niepublicznym Centrum Kształcenia Silva Lupus. Wykonuje ekspertyzy etykiet karm dla zwierząt towarzyszących. Autorka wielu publikacji popularno-naukowych w czasopismach: Vet Personel, Magazyn Weterynaryjny, Zoobranża, Zoobiznes, Pies Rasowy, Dog &Sport.

Członek European Society of Veterinary and Comparative Nutrition, Koła Naukowego Żywienia Zwierząt, Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, a także kapituły konkursu branży kynologicznej -  Top for Dog.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach. Na bieżąco pogłębia swoją wiedzę śledzącliteraturę naukową z zakresu żywienia zwierząt towarzyszących. Więcej informacji na stronie: www.canidiet.pl


lek. wet. Katarzyna Barłowska

Absolwentka weterynarii wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestniczka licznych staży i praktyk zawodowych w lecznicach dla zwierząt w Polsce i za granicą (m.in. 7-miesięczny staż w University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno). Słuchaczka kursu „Behawioryzm” organizowany przez Szkołę Psów CANAAN.
Lekarz weterynarii, opiekun zwierząt i kierownik Gabinetu Weterynaryjnego Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN.
Obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Zakładzie Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN.
Organizatorka akcji adopcyjnych dla psów i kotów przy schroniskach dla zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie oraz w Krzesimowie.


Harmonogram

Terminy zajęć

06.11.2017 (poniedziałek): 17:45-20:00

07.11.2017 (wtorek): 17:45-20:00

08.11.2017 (środa): 17:45-20:00

09.11.2017 (czwartek): 17:45-20:00

20.11.2017 (poniedziałek): 18:00-20:00

21.11.2017 (wtorek): 18:00-20:00

22.11.2017 (środa): 18:00-20:00

23.11.2017 (czwartek): 18:00-20:00

Informacje organizacyjne


  •     Numer kursu 11P1
  •     Edycja kursu Edycja XI - jesień/zima 2017
  •     Termin rozpoczęcia 06.11.2017
  •     Wykładowca Agata Maria Kokocińska, Karolina Hołda, Katarzyna Barłowska
  •     Liczba godzin 24
  •     Maksymalna  liczebność grupy 15
  •     Kategoria Przyroda
  •     Cena za kurs 400 zł
  •     Cena za egzamin 50 zł
  •     Miejsce Kampus SGGW Ursynów

Uwaga! Obowiązkowy egzamin! Koszt egzaminu 50zł

Cena kursu obejmuje:

- materiały szkoleniowe w postaci skryptu

- gadżety- niespodzianki

- zajęcia praktyczne z udziałem psów

- kurs pierwszej pomocy

- kwestionariusz opiekuna

- szkolenie z zakresu dietetyki

Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.


Informacje podstawowe

Cena: 400 zł Netto

Skontaktuj się z Organizatorem

Dane kontaktowe

Osoba kontaktowa: Paulina Trębska